100-lecie Wydziału Lekarskiego

Szanowni Państwo,

dokładnie 100 lat temu 19 listopada 1920 roku miało miejsce pierwsze posiedzenie Rady Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu Poznańskiego. Planowaliśmy z tej okazji przeprowadzić Uroczyste Posiedzenia Rady Wydziału Lekarskiego i spróbować odtworzyć tamte historyczne wydarzenie, jednak sytuacja pandemiczna wymusiła na nas zmianę planów. Zapraszam Państwa do obejrzenia przygotowanych na tę okazję dwóch filmów obrazujących stuletnią historię naszego Wydziału.

Jednocześnie z przyjemnością informuję, że z okazji jubileuszu ukazała się pozycja wydawnicza pt. "Polski Wydział Lekarski w Edynburgu (1941-1949) - miejsce edukacji poznańskich lekarzy". Autorami albumu z okazji 100-lecia utworzenia Wydziału Lekarskiego na Uniwersytecie Poznańskim (1920–2020) oraz 80-lecia utworzenia Polskiego Wydziału Lekarskiego przy Uniwersytecie w Edynburgu (1941–2021) są prof. dr hab. Błażej Męczekalski, prof. dr hab. Michał Musielak, mgr Ewa Sumelka oraz dr Maria Długołęcka-Graham.

Dr hab. Maciej Cymerys
Dziekan Wydziału Lekarskiego

» Film "100-lecie Wydziału Lekarskiego - część 1"

» Film "100-lecie Wydziału Lekarskiego - część 2"