25 000 EUR na badania mikrobioty jelitowej

Z satysfakcją informujemy, że dr n. med. Jan Nowak z Kliniki Gastroenterologii Dziecięcej i Chorób Metabolicznych został laureatem II edycji konkursu Biocodex Microbiota Foundation pt. "Mikrobiota w Chorobach Cywilizacyjnych", otrzymując grant w wysokości 25 000 EUR.

Dofinansowanie pozwoli zespołowi badaczy w składzie: dr n. med. Jan Nowak, mgr Emilia Dybska, prof. dr hab. n. med. Jarosław Walkowiak, na realizację projektu pt. "Ocena zmian mikrobioty jelitowej dzieci z wrzodziejącym zapaleniem jelita grubego pod wpływem glutaminy metodą sekwencjonowania nanoporowego: badanie randomizowane". Badanie pozwoli lepiej zrozumieć potencjał terapeutyczny glutaminy we wrzodziejącym zapaleniu jelita grubego i mechanizmy korzystnego wpływu glutaminy na barierę jelitową.