Konferencje i szkolenia

 

15. Jubileuszowe Repetytorium Pulmonologiczne

Zdjęcie

Szanowni Państwo, Koleżanki i Koledzy!

Po raz 15 Katedra i Klinika Pulmonologii, Alergologii i Onkologii Pulmonologicznej Uniwersytetu Medycznego im.Karola Marcinkowskiego w Poznaniu zaprasza do udziału w Repetytorium Pulmonologicznym, które odbędzie się w dniach 13-14 kwietnia 2018r. Hasłem konferencji jest „Repetitio mater studiorum est”, a jej celem powtórzenie i uzupełnienie wiedzy szeroko obejmującej choroby płuc w aspekcie praktycznym. Podczas spotkania przypomnimy aktualne algorytmy diagnostyczne i terapeutyczne, przeanalizujemy ciekawe przypadki kliniczne.

Konferencja jest przeznaczona dla szerokiego grona lekarzy praktyków, którzy na co dzień zajmują się chorobami płuc (lekarze rodzinni, interniści, pulmonolodzy, alergolodzy i inni). Interaktywna i interdyscyplinarna dyskusja ma skłonić nas do refleksji nad ogromnym postępem, jaki obserwujemy w diagnostyce i leczeniu chorób układu oddechowego w kontekście często spotykanych problemów praktycznych. W programie 15 Repetytorium jest miejsce na wykład specjalny, który zwykle cieszy się dużym zainteresowaniem.

W trakcie trwania konferencji odkryjemy dla uczestników dalsze niespodzianki, jakie kryje w sobie nasze miasto Poznań. 15 lecie konferencji będzie pretekstem do wspólnych wspomnień i utrwalenia zawartych podczas niej przyjaźni. Zapraszamy do Poznania miasta historycznie związanego z powstaniem polskiej państwowości i jednocześnie nowoczesnego i śmiało patrzącego w przyszłość.

Do zobaczenia JUŻ PO RAZ 15.

» http://www.repetytoriumpoznan.pl/


Prof. Halina Batura-Gabryel

Kierownik Katedry i Kliniki Pulmonologii, Alergologii i Onkologii Pulmonologicznej
Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu

Third Poznan Students International Conference „Frontiers in Neurology, Neurophysiology and Neuropharmacology"

Zdjęcie

Mamy zaszczyt zaprosić Państwa na Third Poznan Students International Conference „Frontiers in Neurology, Neurophysiology and Neuropharmacology", która będzie gościć  “30th Congress Of European Federation Of The International College Of Surgeons” z udziałem “The 3rd Conference Of International College Of Surgeons, Polish Section”.

Wykłady dotyczące wyzwań w medycznej pomocy humanitarnej, neurologii, chirurgii i ginekologii wygłaszą znakomici prelegenci z całego świata m.in. z Australii, USA, Japonii, Chin, Tajwanu oraz wielu krajów Europy. Konferencja odbędzie się 19-20.04.2018 roku w Centrum Biologii Medycznej Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu. Zapraszamy studentów do prezentacji swoich prac w Sesji studenckiej.

Szczegółowy plan Konferencji oraz rejestracja i formularz do załączenia abstraktu dostępne są pod adresem: https://sknneurofizjologow.wixsite.com/2018

Udział w Konferencji jest bezpłatny!

18th International Congress of Young Medical Scientists (ICYMS)

Logo

Dear Students and Young Scientists!

This is the 18th time we do our best to offer participants a unique opportunity for an international scientific exchange!

We aim to give young and talented researchers from all over the world not only possibilities to present their achievements, share their ideas and views, but also to take part in professionally organised workshops and courses where they can meet other gifted and enthusiastic young researchers who share their fascination for medical knowledge.

The setting for the Congress is Poznan, a city teeming with life, placed in the heart of Wielkopolska Region, famous for its trade, industry, business, and most of all its academic traditions.

Poznan University of Medical Sciences is considered the best medical university in Poland and has always been a forum for a well-developed scientific activity of the highest European level in the field of medical research.

Furthermore, Poznan is a beautiful place to visit- it joins monuments and old traditions with modern values.

Additionally, our amazing social programme will give you an opportunity to sense this unique atmosphere of Poznan, and to explore its breathtaking nightlife!

» www.icyms.com

We hope to see you soon in Poznań!

Konferencja "Wielkopolskie Dni Badań Klinicznych i Naukowych - w kierunku innowacji"

Baner

Serdecznie zapraszamy do udziału w konferencji "Wielkopolskie Dni Badań Klinicznych i Naukowych - w kierunku innowacji", która odbędzie 8.05.2018 r. w godz 9:30-15:00 w Centrum Kongresowo-Dydaktycznym UMP przy ul. Przybyszewskiego 37a w Poznaniu.

Konferencja poruszać będzie tematykę nowoczesnych technologii medycznych, które stanowią jeden z obszarów inteligentnych specjalizacji Wielkopolski. Przewodnim motywem spotkania będzie efektywna współpraca nauki z przemysłem, która jest dźwignią podnoszącą konkurencyjność naszego regionu.

Sesje tematyczne:

  1. Hot topic w badaniach klinicznych (trendy w badaniach klinicznych - spojrzenie klinicystów, e-feasibility study, strategie firm CRO współpracy z ośrodkami badawczymi)
  2. Rola ośrodków akademickich w procesie badawczo-rozwojowym produktów leczniczych i wyrobów medycznych
  3. Innowacyjność w sektorze medycznym w Polsce - od pomysłu do produktu

Warunkiem uczestnictwa w konferencji jest rejestracja na stronie:
https://badaniakliniczne2018.konfeo.com/pl/groups

IX Wykłady Otwarte z cyklu Spotkania Młodych z Nauką w Poznaniu

Serdecznie zapraszamy na IX Wykłady Otwarte z cyklu Spotkania Młodych z Nauką w Poznaniu organizowane przez Studenckie Koło Naukowe Biosfera oraz Poznańskie Towarzystwo Studentów Medycyny Laboratoryjnej.

W tym roku nowością będzie podział na dwie sesje tematyczne: biologii molekularnej oraz diagnostyczną - obydwie dziedziny szeroko pojęte. 

Data: 7 kwietnia 2018 r.
Miejsce: sala Hoyera, Collegium Anatomicum

Termin rejestracji uczestnictwa czynnego upływa dnia 11 marca 2018 r., a uczestnictwa biernego 18 marca 2018 r.

Link do wydarzenia na Facebooku: www.facebook.com/events/2046317342292868/

Plakat

Młodzież w Świecie Nauki - IV Spotkanie Młodzieży Licealnej i Studentów

Serdecznie zapraszamy do udziału w konferencji

Młodzież w Świecie Nauki
IV Spotkanie Młodzieży Licealnej i Studentów
International Conference

Patronat honorowy:
» Prof. dr hab. Andrzej Tykarski - Rektor UMP
» Jacek Jaśkowiak - Prezydent Mista Poznania

Termin:
26 kwietnia 2018, godz. 9:00-15:30

Miejsce:
Centrum Kongresowo-Dydaktyczne UMP, ul. Przybyszewskiego 37a, Poznań

» Więcej informacji
» Plan konferencji
» More information
» Conference plan
» Komunikat

II Konferencja Gastroenterologiczna - Studenci Studentom

Zapraszamy do udziału w II Konferencji Gastroenterologicznej - Studenci Studentom, która odbędzie się 10.03.2018 r. o godz. 9:00 w Sali Rydygiera w Szpitalu Klinicznym im. H. Święcickiego w Poznaniu.

Wstęp wolny!

Plakat

VI Wielkopolskie Sympozjum Onkologiczne

9 marca 2018 r. Wielkopolskie Centrum Onkologii organizuje VI Wielkopolskie Sympozjum Onkologiczne (WSO) w Ostrowie Wielkopolskim - Forum Synagoga, ul. Raszkowska 21.

Wyniki leczenia oraz przeżycia chorych są coraz lepsze, ale wciąż dalekie od oczekiwań. Zjawisko to związane jest ze zbyt późnym zgłaszaniem się chorych w zaawansowanym stadium choroby do leczenia onkologicznego. Postanowiliśmy poprawić tę sytuację wdrażając cykliczne spotkania naukowe poświęcone nowotworom o różnych lokalizacjach narządowych.

Sympozjum skierowane jest do lekarzy rodzinnych, pacjentów (program konferencji obejmuje sesję z udziałem Organizacji Pacjentów) i mieszkańców Ostrowa Wielkopolskiego. Wstęp na konferencję jest bezpłatny po uprzednim zalogowaniu się na stronie internetowej Wydarzenia: www.onkologiaostrow.pl.

Baner

Ogólnopolska Konferencja Naukowa POD MIKROSKOPEM
„Drobnoustroje codziennym wyzwaniem dla mikrobiologa”

Katedra i Zakład Genetyki i Mikrobiologii Farmaceutycznej Uniwersytetu Medycznego im. K. Marcinkowskiego w Poznaniu ma zaszczyt zaprosić na:

OGÓLNOPOLSKĄ KONFERENCJĘ NAUKOWĄ POD MIKROSKOPEM - IV edycja
„Drobnoustroje codziennym wyzwaniem dla mikrobiologa”

pod Honorowym Patronatem JM Rektora Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu.

Konferencja odbędzie się 12 marca 2018 r. w Centrum Kongresowo-Dydaktycznym UMP, ul. Przybyszewskiego 37a, Poznań.

Udział w konferencji jest bezpłatny.

Uczestnikom zostaną przyznane punkty edukacyjne.

Jednocześnie informujemy Państwa, iż istnieje możliwość opublikowania posterów online (format A4, PDF), natomiast streszczenia prac (do 300 wyrazów) zostaną opublikowane na łamach czasopisma MicroMedicine http://www.journals.tmkarpinski.com/index.php/mmed

Ponadto istnieje możliwość opublikowania pełnych artykułów w czasopiśmie MicroMedicine (8 pkt MNiSW). Pytania dotyczące publikacji prosimy kierować na email: jbes@interia.eu

Osoby zainteresowane udziałem prosimy o wypełnienie formularza zgłoszeniowego dostępnego na stronie www.metagenomy.ump.edu.pl i przesłanie na adres bakterio@ump.edu.pl, faxem lub zgłoszenie telefoniczne pod numerem tel./fax. (61) 854 67 20.

» Program konferencji

grafika

 

Kontakt

Biuro Organizacji Konferencji CKD
ul. Przybyszewskiego 37a, 60-356 Poznań
tel./fax: 61 854-76-80
e-mail: konferencje@ump.edu.pl
www.konferencje.ump.edu.pl

Zobacz także