Konferencje i szkolenia

 

VII Konferencja Naukowa "Cukrzyca i ciąża"

Bener

Zespół Kliniki Rozrodczości Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu, Oddział Wielkopolski Polskiego Towarzystwa Diabetologicznego oraz Stowarzyszenie na Rzecz Postępu w Medycynie Rozrodu Człowieka zapraszają do wzięcia udziału w VII Konferencji Naukowej "Cukrzyca i ciąża".

Obecna sytuacja spowodowała, że w tym roku VII już edycja naszej konferencji, będzie inna niż dotychczas, mianowicie odbędzie się online. Pierwszy blok konferencji będzie w dniu 13 listopada, drugi 14 listopada. Wykładowcami w tegorocznym spotkaniu będą jak co roku uznani specjaliści z dziedziny, ginekologii i położnictwa, a także endokrynologii, kardiologii i psychiatrii.

Mam nadzieję, że i tym razem tematyka naszego spotkania będzie dla nas impulsem do zgłębiania wiedzy w zakresie diagnostyki i leczenia wymienionych zaburzeń, jak również da szansę na dalsze zrozumienie, jakie konsekwencje dla płodu i noworodka niosą te schorzenia u ciężarnej, a także do udoskonalenia naszej codziennej praktyki klinicznej i stawianie czoła wyzwaniom omawianym podczas konferencji.

» Szczegółowe informacje

VIII Ogólnopolska Konferencja Naukowo-Szkoleniowa "Farmakoekonomika szansą na zbilansowanie wydatków systemu opieki zdrowotnej w Polsce"

Baner

Szanowni Państwo,

serdecznie zapraszamy do udziału w VIII Ogólnopolskiej Konferencji Naukowo-Szkoleniowej "Farmakoekonomika szansą na zbilansowanie wydatków systemu opieki zdrowotnej w Polsce", która odbędzie się 20 listopada 2020 r.

Z powodu panującej pandemii konferencja odbędzie się wyłącznie w formie on-line.

Wydarzenie zostało objęte honorowym patronatem Jego Magnificencji Rektora Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu Prof. dra hab. Andrzeja Tykarskiego, Prezydenta Miasta Poznania Jacka Jaśkowiaka oraz Wielkopolskiej Okręgowej Izby Aptekarskiej.

» Więcej informacji

XVI Sesja Naukowo-Szkoleniowa z cyklu: Październik miesiąc profilaktyki raka piersi - Różne oblicza nowotworów gruczołu piersiowego w praktyce klinicznej (on-line)

Szanowni Państwo,

w imieniu Komitetu Naukowego i Organizacyjnego mam zaszczyt i przyjemność zaprosić do udziału w XVI Sesji Naukowo-Szkoleniowej z cyklu: Październik miesiąc profilaktyki raka piersi, zatytułowanej: Różne oblicza nowotworów gruczołu piersiowego w praktyce klinicznej - Poznań 2020, która odbędzie się w czwartek, 29 października 2020 r. w godzinach 12:00-15:05 on-line.

W tym roku, chcemy zwrócić Państwa uwagę na problem przedinwzyjnych raków piersi i generowanych przez to rozpoznanie problemów diagnostycznych i terapeutycznych oraz coraz częściej spotykane skojarzenie dwóch niezależnych nowotworów, w tym przypadku współistnienie nowotworów piersi i chłoniaków z małych limfocytów B. Wszyscy wykładowcy i uczestnicy dyskusji przedstawią najbardziej aktualny stan wiedzy dotyczący wybranych zagadnień. Nasze wieloletnie doświadczenie w funkcjonowaniu na wzór ośrodków specjalistycznych typu Breast Unit stanowi inspirację do poruszania kolejnych istotnych tematów.

Organizatorem konferencji jest Bono Serviamus - Stowarzyszenie na rzecz rozwoju Szpitala Klinicznego Przemienienia Pańskiego Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu oraz Katedra i Klinika Onkologii Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu.

Udział w konferencji jest bezpłatny dla osób, które zarejestrują się za pośrednictwem strony internetowej: www.konferencje.skpp.edu.pl. Zarejestrowane osoby otrzymają przed konferencją instrukcję logowania do webinaru na adres e-mail podany w formularzu rejestracyjnym.

Liczba miejsc ograniczona.

Zachęcam do zapoznania się z załączonym programem i serdecznie zapraszam do uczestnictwa!

Prof. dr hab. Sylwia Grodecka-Gazdecka
Kierownik Pracowni Nowotworów Gruczołu Piersiowego
Katedry i Kliniki Onkologii UMP

Plakat

VI Sympozjum Protetyka Słuchu w Medycynie

Szanowni Państwo,

jest mi niezmiernie przykro poinformować, że ze względu na trwającą bez zmian sytuację epidemiczną w Polsce, VI Sympozjum Protetyka Słuchu w Medycynie i II Forum Młodych Badaczy nie odbędzie się w bieżącym roku.

Wszystkie konferencje i szkolenia w obiektach UMP, w tym w Centrum Kongresowo-Dydaktycznym zostały odwołane do końca roku kalendarzowego. Ze względu na charakter, naszego Sympozjum: wykłady, wymiana doświadczeń, spotkania i warsztaty towarzyszące bardzo ważne jest spotkanie w „świecie rzeczywistym”.

W 2021 roku, będziemy obchodzić 100-lecie Katedry Biofizyki Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu, w ramach której działa Zakład Protetyki Słuchu.

W roku 1921 na Uniwersytecie Poznańskim Zakładu Fizyki ( nazwa pierwotna) jako samodzielną jednostkę Wydziału Lekarskiego – jedyną tego typu w Polsce międzywojennej i pierwszą w Europie.

W związku z powyższym, nasze VI Sympozjum Protetyka Słuchu w Medycynie i II Forum Młodych Badaczy odbędą się w ramach ww. obchodów w terminie 23-24 września 2021 roku.

Mam ogromną nadzieję, że weźmiecie Państwo udział w Sympozjum i spotkamy się w trakcie tego wyjątkowego wydarzenia.

Serdecznie Państwa pozdrawiam i do zobaczenia w Poznaniu!


Z poważaniem,

Przewodnicząca Komitetu Naukowego i Organizacyjnego
dr hab.n.med.Dorota Hojan-Jezierska prof. UMP

Konferencja Naukowo-Szkoleniowa "Widzenie 20/20"

Baner

Katedra Chorób Oczu i Optometrii Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu serdecznie zaprasza do udziału w Konferencji Naukowo-Szkoleniowej "Widzenie 20/20".

Termin: 19-20.02.2021 r.
Miejsce: Centrum Kongresowo-Dydaktyczne UMP, ul. Przybyszewskiego 37a, Poznań

Więcej informacji:
» Komunikat
» https://optookulistyka2020.icongress.pl

VII Ogólnopolska Konferencja „Dietetyka Gerontologiczna - wyzwania i szanse”

Szanowni Państwo,

w związku z ogólnoświatową sytuacją epidemiologiczną związaną z obecnością koronowirusa, w trosce o zdrowie prelegentów, naszych uczestników a także wystawców, Komitet Organizacyjny zdecydował się odwołać VII Ogólnopolską Konferencję „Dietetyka gerontologiczna - wyzwania i szanse”, która miała się odbyć 25.04.br. na Uniwersytecie Medycznym w Poznaniu. Jest to decyzja wynikająca również z Zarządzenie nr 23/20 Rektora Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu, który wstrzymał, do odwołania organizację konferencji i szkoleń w obiektach naszego Uniwersytetu.

Jednocześnie informuję, że wydarzenie to planujemy zorganizować ponownie w pierwszej połowie lutego 2021 roku. O dokładnym terminie konferencji poinformujemy Państwa jak tylko zostanie on ustalony na stronie wydarzenia https://gerodiet.wixsite.com/konferencja

II Międzynarodowa Konferencja "Chemistry for Beauty and Health"

Z wielką przyjemnością zapraszamy do udziału w II Międzynarodowej Konferencji CHEMISTRY FOR BEAUTY AND HEALTH, która odbędzie się w dniach 16-18 listopada 2020 r. w Centrum Kongresowo-Dydaktycznym Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu.

Wierzymy, że konferencja w Poznaniu zgromadzi naukowców i ekspertów przemysłowych z branży, aby przedstawić i omówić innowacje w zakresie chemii i fizyki związane z samopoczuciem, pięknem i zdrowiem.

Mamy nadzieję, że spotkanie będzie niezapomnianym i owocnym doświadczeniem zarówno w zakresie rozwoju naukowego, jak i życia społecznego.

Główne tematy konferencji:
- Chemia kosmetyczna,
- Biomateriały,
- Biofizyka dla piękna i zdrowia,
- Kosmetyka,
- Estetyka,
- Chemia farmaceutyczna,
- Chemia gastronomiczna.

Podczas konferencji organizujemy także forum dla młodych naukowców i studentów.

Szczegółowe informacje o naszym wydarzeniu dostępne są na stronie www.beauty-torun.umk.pl.

W imieniu komitetu organizacyjnego
prof. Leszek Kubisz, Poznań

prof. Alina Sionkowska, Toruń

Konferencja Naukowo-Szkoleniowa
„Poznańskie Spotkania Gastroenterologiczne”

Katedra i Klinika Gastroenterologii, Dietetyki i Chorób Wewnętrznych Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu zaprasza do udziału w Konferencji Naukowo-Szkoleniowej „Poznańskie Spotkania Gastroenterologiczne”.

Termin: 4-5 grudnia 2020 r.
Miejsce: Centrum Konferencyjne Hotelu Novotel Poznań Centrum, Plac Andersa 1, Poznań

Tematyka przewodnia:
» Wybrane infekcje przewodu pokarmowego
» Nieszczelność bariery jelitowej
» Chirurgia małoinwazyjna w gastroenterologii
» Obesitologia
» Varia

Szczegółowe informacje: www.gradatim-sympozja.pl/2020gastro/

Szkolenia dla nauczycieli akademickich z zakresu nauczania metodą symulacji

Zapraszamy na kolejną edycję szkolenia dla nauczycieli akademickich z zakresu nauczania metodą symulacji. Szkolenie trwa dwa dni, składa się z części warsztatowej i praktycznej (dzień I 8:30-15:00, dzień II 8:00-16:20).

Warsztaty i materiały obejmują tematyką m.in.:

  • możliwości jakie daje Centrum Symulacji,
  • jak przygotować zajęcia oraz jak przygotować się do zajęć,
  • jak napisać scenariusz na zajęcia w Centrum Symulacji,
  • czym są zajęcia z Symulowanym Pacjentem,
  • debriefing,
  • nauczanie umiejętności miękkich,
  • zajęcia z niskiej, pośredniej i wysokiej wierności,
  • aspekty bezpieczeństwa,
  • "Zwiedzanie Centrum Symulacji" - prowadzenie zajęć od podszewki,
  • ćwiczenia praktyczne.

Szczegóły dotyczące rejestracji na stronie http://csm.ump.edu.pl/szkolenie-instruktor

Zdjęcie

 

Kontakt

Biuro Organizacji Konferencji CKD
ul. Przybyszewskiego 37a, 60-356 Poznań
tel./fax: 61 854-76-80
e-mail: konferencje@ump.edu.pl

Zobacz także

Dokumenty: