Inauguracja Studiów Podyplomowych DATA SCIENCE W MEDYCYNIE oraz uroczyste zakończenie zajęć w ramach I edycji studiów

W dniu 28 września 2024 r. w pięknych przestrzeniach Collegium Pharmaceuticum II miała miejsce uroczysta inauguracja studiów podyplomowych „Data Science w Medycynie” oraz uroczyste zakończenie pierwszej, komercyjnej edycji tego kierunku.

Kierownikiem studiów oraz gospodarzem otwarcia była dr hab. Magdalena Roszak wspólnie z przedstawicielem firmy Roche mgr inż. Krzysztofem Sienickim. Uroczystość zaszczycili swoją obecnością z ramienia Uczelni: dr hab. Justyna Gornowicz-Porowska, prof. UMP, Prorektor ds. Promocji i Organizacji, dr Rafał Staszewski, Dyrektor Generalny, prof. Bartłomiej Perek, Przewodniczący Rady Kolegium Nauk o Zdrowiu, dr hab. Katarzyna Kosicka-Noworzyń, z-ca Przewodniczącego Rady Kolegium Nauk Farmaceutycznych, prof. Adrianna Mostowska z-ca Dyrektora CNJA i wykładowca studiów oraz mgr Anna Lewczuk, Kierownik Centrum Studiów Podyplomowych oraz kierownik projektu „Innowacyjne kształcenie podyplomowe na rzecz rozwoju sektora biomedycznego w Polsce” wraz z zastępcą dr Sylwią Kropińską, która jest głównym koordynatorem projektu z ramienia Centrum oraz koordynator kierunku dr hab. Katarzyna Zaorska.

Gościem specjalnym wydarzenia była Pani Irma Veberič ze Słowenii, Dyrektor Generalna Roche Polska. W uroczystości otwarcia wzięli również udział przedstawiciele i pracownicy z UMP i firmy Roche Polska, we współpracy z którymi powstał i jest realizowany program studiów oraz partnerzy branżowi z firmy IQVIA Poland.

Studia, w ramach których w sobotę zajęcia rozpoczęło 30 słuchaczy, są częścią projektu „Innowacyjne kształcenie podyplomowe na rzecz rozwoju sektora biomedycznego w Polsce” (2023/ABM/06/00001), finansowanego ze środków budżetu państwa, przyznanych od Agencji Badań Medycznych w ramach konkursu na opracowanie i realizację autorskiego programu studiów podyplomowych z zakresu nauk biomedycznych. O jedno miejsce na studia walczyło blisko 6 osób!

Uczestnicy 1. edycji zaprezentowali na koniec efekty swoich działań w ramach obrony projektów finałowych CAPSTONE dot. Enrollment rate prediction oraz Segmentacji obrazów Histopatologicznych niedrobnokomórkowego raka płuc. Realizowali je w grupach 2-3 osobowych pod opieką 5 Mentorów z firmy Roche (dr inż. A. Kozak, dr inż. M. Klimas, mgr M. Bartosik, mgr inż. K. Lewandowski, inż. M. Bednarski) we współpracy z partnerami z firmy IQVIA (Maciej Piotrowski, Chief Architect, AI for Healthcare oraz dr Maciej Jankowski Technical Leader in Data Science projects).

Studia mają na celu budowanie partnerstwa podmiotów publicznych i prywatnych oraz rozwój sektora medyczno-technologicznego.

Inauguracja Studiów Podyplomowych DATA SCIENCE W MEDYCYNIE  Inauguracja Studiów Podyplomowych DATA SCIENCE W MEDYCYNIE

Inauguracja Studiów Podyplomowych DATA SCIENCE W MEDYCYNIE Inauguracja Studiów Podyplomowych DATA SCIENCE W MEDYCYNIE