< Cofnij

W świecie zaburzeń neurorozwojowych

"W świecie zaburzeń neurorozwojowych" to inicjatywa edukacyjna naszej Uczelni, na którą co miesiąc przyjeżdżają setki osób z całego województwa wielkopolskiego!

W październiku bieżącego roku akademickiego przy Katedrze i Klinice Reumatologii i Rehabilitacji - jednostce organizacyjnej funkcjonującej na Wydziale Lekarskim II, której kierownikiem jest Prof. dr hab. Włodzimierz Samborski, powstało Neurorozwojowe Koło Naukowe. Opiekunem Koła jest Pan Mgr Piotr Poniewierski, a wsparcie merytoryczne udziela dr Anna Kostiukow.

Działalność Neurorozwojowego Koła Naukowego została naturalnie zainicjowana z potrzeby studentów, głównie kierunków fizjoterapia i terapia zajęciowa. Początkowo zapisanych było 26 osób, jednakże z każdym miesiącem osób chcących działać, uczyć się i uczestniczyć w projektach Koła jest coraz więcej. Przybywają do nas studenci także z innych uczelni, jak również absolwenci.

Neurorozwojowe Koło Naukowe podjęło wyzwanie podnoszenia poziomu wiedzy w tak niszowym obszarze tematycznym jakim jest autyzm, który obecnie staje się istotnym problem z zakresu zdrowia publicznego, jak i funkcjonowania społeczeństw na całym świecie. Takie organizacje jak WHO, czy ONZ biją na alarm ze względu na dramatycznie rosnącą każdego roku liczbę dzieci z diagnozami zaburzeń rozwojowych ze spektrum autyzmu.

Na szczególną uwagę działalności Neurorozwojowego Koła Naukowego zasługuje cykl wykładów o wspomnianej tematyce, które uzyskały honorowy patronat JM Rektora Prof. dra hab. Andrzeja Tykarskiego.

Wykłady mają charakter otwarty i prowadzone są przez wybitnych specjalistów z naszej Uczelni, jak i spoza niej. Mimo późnej pory frekwencja zawsze zaskakuje. Dotychczas odbyło się sześć spotkań, a na każde przybyło ponad 250 osób. Są to studenci, absolwenci, ale też rodzice chorych dzieci z całej Wielkopolski, nauczyciele, terapeuci, przedstawiciele organizacji pozarządowych.

Wszystkich chcących wziąć udział w kolejnych wykładach serdecznie zapraszamy!

Plakat