Wykład otwarty Profesora Michaela K. Iwamy

Data wydarzenia: 6 grudnia 2023

Wydział Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego oraz Miasto Poznań zapraszają na wykład otwarty, który 6 grudnia 2023 roku poprowadzi Profesor Michael K. Iwama z Duke University w Durham w Stanach Zjednoczonych.

Wykład pt. „Model Kawa - jak zrozumieć i zorganizować swoje życie? Czyli o spojrzeniu na ludzką biografię w metaforze rzeki” odbędzie się w sali im. Rydygiera w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym w Poznaniu (wejście C, I piętro) przy ul. Przybyszewskiego 49. Początek o godz. 16.00.

Studentów terapii zajęciowej oraz nauczycieli akademickich związanych z nauczaniem tego kierunku studiów zapraszamy na seminarium Profesora Michaela K. Iwamy, które odbędzie się 7 grudnia 2023 roku w godzinach 9.00-11.00 w sali C Centrum Kongresowo-Dydaktycznego Uniwersytetu Medycznego przy ul. Przybyszewskiego 37A.

Profesor Michael K. Iwama jest twórcą „Modelu Kawa” (kawa oznacza w języku japońskim rzekę), pierwszego modelu praktyki w rehabilitacji i terapii zajęciowej opracowanego poza światem anglojęzycznym. Model Kawa jest obecnie nauczany w ponad 600 programach studiów przygotowujących do wykonywania zawodów medycznych i pomocowych na całym świecie oraz stosowany w praktyce różnych terapii na sześciu kontynentach.

Profesor Iwama ukończył studia licencjackie z terapii zajęciowej oraz studia magisterskie z nauk o rehabilitacji na Uniwersytecie Kolumbii Brytyjskiej w Kanadzie. Następnie studiował antropologię medyczną na Uniwersytecie w Lejdzie w Holandii oraz uzyskał tytuł doktora socjologii na Międzynarodowym Uniwersytecie Kibi w Japonii. Jest autorem ponad 60 prac naukowych, które osiągnęły 2224 cytowania. Najbardziej znaną publikacją Profesora Iwamy jest monografia pt. The Kawa model: Culturally relevant occupational therapy, wydana przez Wydawnictwo Elsevier w 2006 roku.