1st International Student Conference on Industrial Pharmacy

W dniach 7-8 grudnia 2023 r. na terenie Collegium Pharmaceuticum 2 oraz w Centrum Innowacyjnej Technologii Farmaceutycznej odbyła się międzynarodowa konferencja studencka - 1st International Student Conference on Industrial Pharmacy (www.ispe.ump.edu.pl).

Organizatorem był Studencki Oddział Międzynarodowego Stowarzyszenia Inżynierii Farmaceutycznej (SO ISPE), działający przy UMP. Jednostką wspierającą była Katedra i Zakład Technologii Postaci Leku.

Podczas dwudniowego spotkania uczestnicy mieli okazję wysłuchać niezwykle interesujących wykładów przygotowanych przez międzynarodowe grono wykładowców w składzie:

prof. Janina Lulek (UMP), prof. Dimitrios Lamprou (Queen’s University Belfast, UK), dr Paweł Stasiak (Zentiva Group a.s., Praga, Czechy), dr Gábor Vasvári (University of Debrecen, Węgry), dr hab. Tomasz Osmałek (UMP), prof. Małgorzata Sznitowska (GUMED), prof. Sebastian Polak (UJ), dr Valentyn Mohylyuk (Riga Stradins University, Łotwa).

Podczas wydarzenia studenci i doktoranci, prowadzący badania w zakresie nauk farmaceutycznych oraz pokrewnych, mogli przedstawić uzyskane wyniki w formie posterów, jak również komunikatów ustnych.

Konferencja obejmowała także prezentacje praktyczne z zakresu obsługi analizatora tekstury (dr Anna Froelich), reometru rotacyjnego (dr hab. Tomasz Osmałek) oraz automatycznego zestawu dyfuzyjnych komór Franza (mgr Monika Wojtyłko).

Atmosfera podczas wydarzenia sprzyjała owocnym dyskusjom, wymianie wiedzy i doświadczeń, jak również nawiązywaniu nowych kontaktów naukowych.

Organizatorzy serdecznie dziękują członkom komitetu organizacyjnego oraz naukowego za udzielone wsparcie.

Ponadto składają serdeczne podziękowania za wsparcie finansowe:

» prof. dr. hab. Edmundowi Grześkowiakowi, Prorektorowi ds. Studenckich
» prof. dr. hab. Michałowi Nowickiemu, Prorektorowi ds. Nauki i Współpracy z Zagranicą
» prof. dr hab. Annie Jelińskiej, Dziekan Wydziału Farmaceutycznego
» mgr. Jackowi Wajdzie, Dyrektorowi CITF
» mgr. Mateuszowi Szamałkowi, Prezesowi Wielkopolskiej Okręgowej Izby Aptekarskiej

oraz przedstawicielom sektora przemysłowego:

» Biofarm Sp. z o.o.
» Przedsiębiorstwo Farmaceutyczne LEK-AM Sp. z o.o.
» Laboratorium Generica
» SHIM-POL A.M. Borzymowski
» ABL&E-JASCO POLSKA

1st International Student Conference on Industrial Pharmacy  1st International Student Conference on Industrial Pharmacy