GC Academic Excellence Contest 2024

Z satysfakcją informujemy, że nagrodę główną za zajęcie I miejsca w ogólnopolskim konkursie GC Academic Excellence Contest 2024 otrzymała Gabriela Kapelińska, a drugą finalistką została Karolina Koral - absolwentki kierunku lekarsko-dentystycznego w roku akademickim 2023/2024.

Przygotowania do etapów konkursowych toczyły się już od stycznia 2024 r. w Klinice Stomatologii Zintegrowanej Katedry Praktycznej Stomatologii Klinicznej, pod opieką prof. dr hab. Elżbiety Paszyńskiej i lek. dent. Aleksandry Szymczak. Do konkursu zgłosiło się 272 uczestników z ponad 70 uniwersytetów medycznych w 20 krajach, prezentując 260 przypadków klinicznych leczenia stomatologicznego z zastosowaniem estetycznych materiałów kompozytowych. W finalnym etapie zwycięzcy z poszczególnych krajów uzyskali możliwość zaprezentowania swojej pracy na forum międzynarodowym w Leuven (Belgia). Uczestnicy oraz nauczyciele akademiccy mieli szansę wymiany cennych doświadczeń i inspiracji. Była to doskonała okazja do nawiązywania nowych kontaktów, dzielenia się pomysłami oraz dyskutowania o wyzwaniach i osiągnięciach w dziedzinie stomatologii.

Coroczny konkurs GC Academic Excellence Contest to wyjątkowa sposobność dla wszystkich studentów stomatologii, aby zaprezentować swoje talenty, rozwijać swoje umiejętności, nawiązać wartościowe kontakty i stać się częścią międzynarodowej społeczności stomatologicznej.

GC Academic Excellence Contest 2024
Od lewej: lek.dent. Aleksandra Szymczak (Klinika Stomatologii Zintegrowanej), dr. Javier Tapia Guadix, lek.dent. Gabriela Kapelińska (absolwentka kierunku lekarsko-dentystycznego w roku 2023/2024)

GC Academic Excellence Contest 2024
Lek.dent. Gabriela Kapelińska podczas prezentacji wykonanej pracy (finał konkursu w Leuven, Belgia)