Zwycięska prezentacja

W dniach 18-19 kwietnia 2024 r. odbyła się I Ogólnopolska Konferencja Studentów Technik Dentystycznych w Łodzi. Okazała się ona wyjątkowym wydarzeniem, które nie tylko integrowało studentów z różnych uczelni, ale także dostarczyło mnóstwo cennych doświadczeń i wiedzy. Świetna organizacja sprawiła, że konferencja przebiegała sprawnie i bezproblemowo, co pozwoliło skupić się na merytorycznych aspektach spotkania. Wspaniała atmosfera panująca podczas wydarzenia sprzyjała aktywnej wymianie technicznych spostrzeżeń, co skłoniło do głębszych dyskusji i podzielenia się uwagami dotyczącymi prezentowanych tematów z zakresu technologii dentystycznych.

Z satysfakcją informujemy, że konkurs na najlepszą prezentację wygrała nasza studentka z kierunku Technik Dentystycznych Kliniki Ortodoncji i Dysfunkcji Narządu Żucia Weronika Pulit, która przygotowała prelekcję "Optyczne cechy naturalnych zębów - sekret unikalnego uśmiechu" pod opieką dr n. med. Moniki Ciesielskiej. Natomiast kierownik Pracowni Technik i Technologii Dentystycznych Kliniki Ortodoncji i Dysfunkcji Narządu Żucia dr n. med. Igor Wojciechowski odebrał w trakcie wydarzenia podziękowania dla naszego Uniwersytetu.

Konferencję prowadził profesor dr hab. n. tech. Leszek Klimek z Uniwersytetu Medycznego w Łodzi, który swoim doświadczeniem i wiedzą wprowadził uczestników w świat technik dentystycznych. Uczelnię z Poznania godnie reprezentowały Jagoda Kaminiarz, Marta Hała, Laura Marzol, Julia Iwańska, Julia Kowalska, Weronika Pulit oraz Aleksandra Utmańczyk. Opiekunami prac studentów byli: dr n. med. Monika Ciesielska i dr n. tech. Krzysztof Pietnicki, którzy nie tylko udzielali wsparcia, ale także inspirująco prowadzili swoich podopiecznych do osiągania najlepszych rezultatów. Prelegentów wspierali merytorycznie także dr n. med. Jolanta Walasz, dr n. med. Michał Kochanowski oraz dr n. med. Igor Wojciechowski.

Warto też odnotować, że tydzień wcześniej nasza studentka Julia Iwańska zajęła II miejsce w ogólnouczelnianym konkursie „Korona na 5+” organizowanego przez Polskie Towarzystwo Techników Dentystycznych podczas targów KRAKDENT w Krakowie.

I Ogólnopolska Konferencja Studentów Technik Dentystycznych

I Ogólnopolska Konferencja Studentów Technik Dentystycznych  I Ogólnopolska Konferencja Studentów Technik Dentystycznych