Mikołajki pełne uśmiechu

W minioną sobotę, 14 grudnia studenci Wydziału Lekarskiego ze wszystkich pediatrycznych Studenckich Kół Naukowych tradycyjnie po raz szósty zorganizowali Mikołajki dla pacjentów Szpitala Klinicznego im. Karola Jonschera w Poznaniu.

Akcja „Mikołajki pełne uśmiechu” zgromadziła ponad 100 studentów biorących aktywny udział w tym wydarzeniu! Pozwoliło to umilić czas dzieciom przebywającym na oddziałach onkohematologicznym, neurologicznym, diabetologicznym, chirurgicznym, kardiologicznym i nefrologicznym. Studenci wykazali się dużą pomysłowością i kreatywnością. Przez blisko 4 godziny kolorowo poprzebierani, podzieleni na zespoły umilali zabawą, czytaniem książek, odgrywaniem scenek bajkowych, malowaniem bombek i przystrajaniem pierników czas pacjentom oddziałów pediatrycznych. Na koniec każde dziecko otrzymało dedykowany imiennie upominek.

Mikołajki były niezwykle radosnym wydarzeniem, przysporzyły uśmiechu na twarzach dzieci, a studentom dostarczyły wiele satysfakcji i radości płynącej z pomagania potrzebującym.

Wszystkim Sponsorom tego wydarzenia, a w szczególności Panu Prorektorowi Profesorowi Ryszardowi Marciniakowi, który ufundował prezenty książkowe dla chorych dzieci, bardzo serdecznie dziękujemy!

Sponsorzy:

Mikołajki pełne uśmiechu