Prof. dr hab. Zbigniew Krasiński Rektorem UMP na kadencję 2024-2028

Prof. Zbigniew Krasiński

W dniu 27 lutego br. Kolegium Elektorów wybrało nowego Rektora naszej Uczelni. Został nim prof. Zbigniew Krasiński - dotychczasowy Prorektor ds. Klinicznych i Współpracy z Regionem oraz kierownik Kliniki Chirurgii Naczyniowej, Wewnątrznaczyniowej, Angiologii i Flebologii Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu.

Prof. Zbigniew Krasiński zdobył zdecydowaną większość głosów. Z obecnych 99 elektorów poparcie dla nowego Rektora wyraziło 96 osób, zaś na kontrkandydata, prof. dra hab. Jarosława Walkowiaka, oddano 2 głosy. Dodatkowo odnotowano 1 głos wstrzymujący się.

Obaj kandydaci podziękowali elektorom za udział w demokratycznej procedurze.

Moje zwycięstwo, traktuję jako zobowiązanie wobec społeczności UMP. Zwarłem je w 10-tce wyborczej, czyli kluczowych dla rozwoju Uczelni celach, ale i wyzwaniach budowania prawdziwie akademickiej społeczności - mówi Rektor elekt, prof. Zbigniew Krasiński. Zależy mi niezmiernie na rozwoju nauki, podnoszeniu jakości dydaktyki oraz tworzeniu Uczelni przyjaznej dla każdego z jej pracowników i studentów. Nie bez powodu w swoim programie tyle miejsca poświęciłem ideom work-life balance i study-life balance.

Prof. Zbigniew Krasiński zapowiedział w programie wyborczym m.in. opracowanie jasnych kryteriów awansu oraz wyboru ścieżki rozwoju zawodowego. Jednym z kluczowych obszarów jest także wzmocnienie roli wydziałów, jako podstawowych struktur integrujących społeczność uniwersytecką oraz jasny podział kompetencji i uprawnień.

Choć do objęcia zaszczytnej funkcji pozostaje jeszcze kilka miesięcy, już teraz chcę rozpocząć przygotowania do realizacji założeń programowych. Nie zrobię tego bez pracowników i studentów. Dziękuję za wszelkie sugestie i pytania podczas spotkań wyborczych. Będę chciał kontynuować ten dialog na naszej Uczelni jeszcze przed nowym rokiem akademickim. Głęboko wierzę w to, że Uniwersytet to MY - dodaje profesor Krasiński.

Prof. dr hab. Zbigniew Krasiński Rektorem UMP na kadencję 2024-2028 Prof. dr hab. Zbigniew Krasiński Rektorem UMP na kadencję 2024-2028

Prof. dr hab. Zbigniew Krasiński Rektorem UMP na kadencję 2024-2028  Prof. dr hab. Zbigniew Krasiński Rektorem UMP na kadencję 2024-2028

Prof. dr hab. Zbigniew Krasiński Rektorem UMP na kadencję 2024-2028