Złota Pieczęć Miasta Poznania

Z ogromną satysfakcją informujemy, że Złotą Pieczęć Miasta Poznania z rąk Prezydenta Miasta Poznania odebrał prof. dr hab. Michał Wojtalik z Kliniki Kardiochirurgii Dziecięcej Szpitala Klinicznego im. Karola Jonschera w Poznaniu.

Złota Pieczęć jest honorowym wyróżnieniem przyznawanym osobom, które wyraźnie odcisnęły swój ślad i zapisały się w historii miasta. Profesor Michał Wojtalik otrzymał ją za zaangażowanie w rozwijanie kardiochirurgii i ukazanie dobrego serca dzieciom. Wręczenie zaszczytnego wyróżnienia miało miejsce w trakcie spotkania noworocznego zorganizowanego przez Prezydenta Miasta Poznania w dniu 5 stycznia w Centrum Kultury Zamek, na którym JM Rektora prof. dra hab. Andrzeja Tykarskiego reprezentował Prorektor ds. Organizacji, promocji i Współpracy z Regionem prof. dr hab. Michał Musielak. Spotkaniu towarzyszyła zbiórka na budowę oddziału kardiochirurgii dziecięcej w Poznaniu, o którą od lat zabiega właśnie prof. Michał Wojtalik wraz ze Stowarzyszeniem Nasze Serce.

Serdecznie gratulujemy!

foto. www.poznan.pl